Keltoi 1994-2017

Rýzmberk 25.-27.5. 2018

Rýzmberk 25.-27.5. 2018

Akce k výročí 10 let Turistického deníku bude probíhat v termínu 25.-27. 5. 2018 (v rámci 150. Kelthornu) na hradě Rýzmberk a jeho okolí

Veveří zaplnili Keltové

Brno – Nejen ženy dorazily v sobotu odpoledne na brněnský hrad Veveří v sukních. Konkurenci mají tentokrát v několika odvážných mužích, kteří se nebáli obléct tradiční skotský kilt. Všichni společně si na hradě připomínají keltský svátek Lughnasad oslavující žně a úrodu. Na Veveří se akce letos koná už potřinácté.

Lughnasad Veveří 2016

Vám (a nejen Vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival LUGHNASAD pořádaný CK a KČT KUDRNA, který bude opět zasazen do nitra hradu Veveří.

Náš venkov - dokument ČT

V archeoparku Prášily a v dalších lokacích, např. Obřím hradě a v Gabretě se natáčel dokument pro Českou televizi z cyklu Náš venkov. Režie se ujal Zdeněk Bezpalec a scénář byl naším společným dílem.

Keltská slavnost Lčovice

V sobotu 5. září 2015 se koná 8. ročník putování Keltskou stezkou a Keltská slavnost ve Lčovicích.

Lughnasad lidé oslavili na Hradě Veveří

Svátek sklizně a chleba Lughnasad si lidé užívali v sobotu odpoledne na Hradě Veveří. Zájemci shlédli budování keltské vesničky a vyzkoušeli si, jak se dřív Keltům žilo.

Lughnasad Veveří 2015

Vám (a nejen Vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival LUGHNASAD pořádaný CK a KČT KUDRNA.

Poděkování dárcům

Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům za jejich dary ať jsou finanční či jiné. Seznam dárců a dobrovolníků (řazeno abecedně):

Hrad Veveří ovládli Keltové

Keltská vesnice ožívá. Dívky melou mouku nutnou k přípravě svátečních pokrmů. Mladí muži mezitím testují své zbraně na souboj s Římany. „Za chvíli namelu aspoň kilo," tváří se spokojeně asi osmiletá dívenka v keltských šatech.

Jičín - město pohádky 2014

Zveme vás do keltské vesničky, kterou připravujeme v rámci akce Jičín - město pohádky ve dnech 11.-14. září 2014,

Lughnasad Veveří 2.8.2014

Zveme vás všechny na festival, který se bude konat 2. srpna 2014 přímo na nádvořích hradu Veveří, na severozápadním okraji Brna u Brněnské přehrady. KČT Kudrna pořádá na hradě Veveří již XI. festival KELT & WORLD MUSIC

Beltine 2014

Letošní jubilejní Svátek keltské kultury Beltine pojímáme jako Poctu Bretani. Přípravy jsou v plném proudu a doufáme, že si tento unikátní 20. ročník nenecháte ujít. Program bude opravdu bohatý. Doplněna fotogalerie.

Nabídka | Pro film

Nabízíme vám zázemí a kulisy pro tvorbu historických dokumentů, filmů především z období Keltů, Slovanů a pravěku, ale i pohádek…

Keltský kalendář

Díky podpoře Agrimonrixe bylo možné vydat Keltský kalendář. Je závěsný nástěnný formátu A4 a můžete si jej zakoupit.

Hledáme spolupracovníky

Pro realizaci našich projektů hledáme další zájemce o rekonstrukce odkazu našich předků - Keltů.

Ohlasy na Beltine 2013 v Telči

Ve dnech 30. dubna až 1. května 2013 se v zámeckém parku Telč uskutečnil již 19. ročník festivalu Beltine a již osmnáctým rokem je jeho součástí keltská vesnička, kterou organizuje Keltoi a jeho spolupracovníci z mnoha dalších skupin.

Poděkování firmě Zoner Press

logo-zonepressRádi bychom poděkovali firmě Zoner Press za dar knihy Tajemný svět Keltů. Kniha je věnována na soutěže, které vypíšeme na našich stránkách. Autoři v této výpravné knize popisují jednu z nejzajímavějších a nejvyspělejších civilizací všech dob.

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo