Keltoi 1994-2017

germ Encyklopedie Germánů a doby římské

Dokument v České televizi

Ve čtvrtek 7. září 2006 od 16.05 na ČT2 se bude vysílat další z dokumentů o životě Keltů. Střípky času - Keltové
Zdánlivé historické maličkosti
Keltové - národ, který žil na českém území asi mezi léty 400 před n. l. až do přelomu letopočtu. V našem pořadu se přeneseme do keltské vesnice a nahlédneme do tehdejšího každodenního života tak, jak se dá rekonstruovat podle archeologických nálezů.
Nový třináctidílný cyklus netradičních pohledů na některé události, případně problémy naší minulosti i přítomnosti. Každý takový "střípek času" nám vždy přiblíží odborník, jenž je svou prací nebo zájmem na určité téma či osobnost zaměřen; někdy dokonce do takové míry, že se s objektem svého zájmu identifikuje.

Cyklus vzniká v Centru vzdělávání ČT, režisérem je Miloslav Kučera. Děj z velké části probíhá v keltské vesničce v Prášilech a na jeho výrobě se velkou měrou podíleli i spolupracovníci Keltoi.
PLG_CONTENT_SHOWTAGS_TITLE

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo