Keltoi 1994-2017

stopyVe stopách předků - výstavy, tipy na výlety

Svátek keltské kultury BELTINE 2013

beltine2013-m19. ročník festivalu Svátek keltské kultury BELTINE 2013
30. dubna 2013 od 20:00 hodin až 1. května 2013 do 12:00 hodin v zámeckém parku TELČ.

beltine2013Svátek Beltine pořádáme pod záštitou členky rady Kraje Vysočina RNDr. Marie Kružíkové a starosty města Telč Mgr. Romana Fabeše, ve spolupráci se správou zámku - kastelánem Bohumilem Norkem a firmami TTS energo s.r.o., Regulus spol.s r.o., Mad Apple s.r.o., Helma s.r.o., Glazura s.r.o., JOHNNY SERVIS s.r.o.

PROGRAM:
Hudba: Matching Ties, Asonance, Benjaming‘s clan, Bran, Dick o'Brass, Hakka Muggies, Happy To Meet, Isara, Unreel

Tanec: taneční skupina ŽERT bude tančit i učit irské a skotské tance.

Další program: můžete protancovat celou noc, malování na obličej, hry našich předků, chodící prkna, vědomostní a keltský ekokvíz, výstava ekofór, žonglování s poi, dílna na výrobu vlastních žonglovacích míčků, workshopy pro začátečníky (poi, žonglování). Lanové překážky a prolézačky, provazochodectví (Slackline). Rozeznávání vůní v Čuchometrii. Šerm, lov kance, vytlačování z kruhu. Keltský tábor bojovníků, římský tábor bojovníků, souboje.
Řemesla - mletí mouky, ukázky zbraní, ražba mincí, výroba keramiky, kovotepectví, kamenictví (můžete vytesat z kamene jednoduchý přívěsek, vyrýt si do něj svůj symbol), tesařství, tkaní, pečení placek, kovářství, lití bronzu. Móda. Komentované ukázky, dílny. Workshopy mistra kaligrafie (Irská polounciála)
...o překvapení nebude nouze.

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo