Beltine 201130. dubna 2011 od 20:00 hodin až 1. května 2011 do 12:00 hodin v zámeckých zahradách státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou.
Svátek Beltine se pořádá pod záštitou člena rady Kraje Vysočina Ing. Tomáše Škaryda, starosty města Jaroměřice nad Rokytnou Ing. Jaroslava Soukupa, MBA, ve spolupráci se správou státního zámku Jaroměřice nad Rokytnou - kastelánem Ing. Radimem Petrem a firmami Plzeňský Prazdroj a.s., Helma s.r.o., Glazura s.r.o., JOHNNY SERVIS s.r.o. Mediální patrtnerství: MF DNES a Country Radio PROGRAM

Hudební program:
Firkin, Asonance, Bran, Dick O Brass s bretaňským zpěvákem F.Jacqem, Happy To Meet, Jauvajs, Noční Fest Noz obstarají skupiny: Navostro, Vintage Wine, M3

Jezdecké a ohňové vystoupení Petra Rajnocha na počest boha Belena. Mistrovská práce v sedle s kopím a mečem, průjezd šlehajícími plameny...

Jiří Waldhauser - archeolog zasadí prostředí místa konání Beltine do historického Keltského kontextu keltské doby.

Hnutí Brontosaurus připravilo pro návštěvníky VÝSTAVU kreslených vtipů EKOFÓR, workshop žonglování a točení s POI nebo malování na obličej. Pro ty, kteří budou chtít otestovat své znalosti ekologie bude připravený EKOKVÍZ.

Pro děti i dospělé připravujeme HRY NAŠICH PŘEDKŮ (Oblíbenou hru s pradávnými kořeny - Kalahu (dřevěné ďulky a kuličky) a každoročně žádaný, "Turnaj boha Belena". Souhr dovednostních disciplín, kterým vévodí výborná chodící prkna (k zábavě sloužící i mimo turnaj). Dále půjde o šikovnost i důvtip při přenášení keltského hrnce či hodu podkovu... Vše doplní hříčky a kvízy. STŘELNICE pro malé i velké - střelba luky na terče, hod kopím na kance atd. Soutěže o ceny.

REKONSTRUKCE KELTSKÝCH ŘEMESEL. Bude obsahovat např. mletí mouky a pečení placek, mincovnictví, kovářství, ukázka zbraní a šermu, tkalcovství, keramika, ukázka malé hostiny, soutěže a kvíz o ceny, apod. O každém řemesle budou připravena krátká povídání, návštěvníci si všechno vyzkoušejí na vlastní ruce. Produkce Keltoi.

VOUSŮV KMEN šermířská a divadelní společnost

Poprvé na Beltine KAMENÍCI - ruční otesávání kamene, kamenná mísa ze žuly s keltským motivem a tvorbu reliéfů do opuky. Každý návštěvník si může vyrobit z kamene jednoduchý přívěsek, vyrýt si do něj svůj symbol a také si jej provrtat vrtačkou s kamenným setrvačníkem, kterou podle literatury používali již keltové. Výstava ukázek keltských kamenických prací s možností prodeje.

Ludoví VÝROBCI FUJÁR, píšťal, drotarstvo vedeni mistrem Ľudovítem Neshodou zo Slovenska. Výroba, workshop, hraní.

Více podrobností najdete na www.beltine.cz