Severo-východně od Petrovic, malebné vesničky na Sedlčansku, je směrem na Bratřejov po levé straně silnice roztroušena v lese a na jeho okraji skupina granodioritových balvanů.

Nejznámějším z nich, označeným na turistických mapách, je viklan Husova kazatelna. Protože však prý na sobě nese zbytky negativní energie pravěkých rituálních obětí (dle badatele Ing. Kozáka), nebudeme se u něho dlouho zdržovat.
Vstoupíme do lesa, a sledujeme značenou stezku, klikatící se mezi bizarními skalními útvary. K nejzajímavějšímu kameni, napůl rozdělenému vysokému balvanu, dorazíme na jižním okraji lesa. Vykazuje údajně naopak příznivou energii menhiru.

Při cestě autem z Petrovic lze zaparkovat vlevo od silnice u vjezdu na polní cestu před značkou přírodní rezervace. Zmíněná polní cesta nás zavede asi po 200 m přímo k rozdělenému menhiru. V polovině cesty si všimněme vpravo v louce s vysokou trávou malebné scenérie - košatého dubu s velikým balvanem pod ním. I ten by jistě stál za prozkoumání z pohledu energií...  

Fotogalerie:

Petrovice
Petrovice
Petrovice
Petrovice
Petrovice
Petrovice